עושים סדר במזווה

במיוחד לפני הניקיון היסודי של פסח – זה הזמן להתחדשות בכלי האחסון וסידור המזווה.

בחירה נכונה ויעילה של כלי אחסון עבור המטבח הביתי שלכם תעניק לכם את האפשרות לפנות מקום ולהעניק שיפור משמעותי בחלל המטבח שלכם, יחד עם תרומה למידת האסתטיות והניקיון בחלל המטבח. כמובן שיש להתאים את הכלים לצרכים, לאופן ולתדירות השימוש בחומר גלם מסוים אותו רוצים לאחסן.

רצוי להשתמש בכלים שקופים על מנת שניתן יהיה לראות מה מכיל כל כלי.

כמובן שעדיף להשתמש בכלים מודולריים שיכולים למקסם את שטח האחסון שלכם – כך שייכנסו יותר מכלים לכל מדף והכל יהיה גלוי ומסודר. לכן סדרות של כלי אחסון בדרך כלל עדיפות על כלי אחסון נפרדים מסדרות שונות, אשר בוודאות לא יתאימו זה לזה בגודלם.

הכלים צריכים להיות אטומים כי לשמור על טריות החומרים המאוכסנים. מצד שני כדאי שהפתיחה של הכלים לא תהיה קשה מידי כשכבר צריכים לפתוח ולהשתמש בתוכן. ישנם כלים הכוללים גם אלמנט של משפך בפתח הכלי לשפיכה נוחה של קמח, סוכר וכיוצ"ב.

חשוב לדעת לגבי לקופסאות אחסון:

  • אחסון בקופסאות אטומות בהם אין אוויר או לחות זו הדרך הטובה ביותר לשמור על טריות ואיכות המזון. קופסאות עם אטימת ואקום לדוגמה, יתנו את המענה הטוב ביותר.
  • בקשר לקופסאות פלסטיק חד פעמיות – יש להמנע מלהשתמש בהן לאחסון. זה לא היעוד שלהן. קופסאות מהסוג הזה גם מספקות חומרים רעילים לתוך המזון שלנו.
  • בכל פעם כשקונים מזון יבש כמו פסטה, דגנים וכדומה ההמלצה היא להעביר מהאריזה המקורית לתוך קופסאות וצנצנות אטומות. זה ישמור על טריות המזון הרבה יותר טוב מאשר האריזה המקורית.
  • תבלינים, טחונים או שלמים, עדיף להעביר לצנצנות זכוכית אטומות. כך תאריכו את הטריות שלהם לזמן ארוך יותר והתבלין ישמור את הריח, הארומה והטעמים שלו.
  • על כל קופסאות האחסון שלכם מומלץ תמיד לצרף פתק קטן בו כתוב מה הקופסא מכילה, את תאריך ההכנה (אם זה אוכל שאתם הכנתם) או את התאריך האחרון לשימוש (אם מדובר במוצר קנוי).